Veřejné budovy, školy, nemocnice, knihovny

Správci veřejných budov hospodaří s cizím majetkem a to musí být zcela transparentní. Enectiva poskytne transparentnost v energetice, navíc sníží administrativní zátěž, odhalí včas plýtvání a bude motivovat k dalším úsporám.

Administrativní budovy

Sledujte spotřeby a náklady u jednotlivých nájemníků i technologií v budově. Mějte přehled kolik stojí provoz Vaší budovy a zjednodušte administrativu související s vyúčtováním energií, včetně automatizace všech odečtů měřidel.

Sportovní centra

Nízká energetická náročnost sportovních zařízení je klíčová v udržení jejich hospodaření nad hranicí ziskovosti. Dostaňte náklady na energie i jejich spotřeby pod kontrolu a rychlte odhalte možné úspory v energiích.

Průmyslové objekty a areály

Získejte více investičních prostředků díky optimalizaci energetické náročnosti. Enectiva je efektivní on-line energetik a energetický manažer v jednom, díky kterému budete mít přehled o chování i hospodaření jednotlivých hospodářských středisek.

Nemocnice a zdravotnická zařízení

Velmi často bývá energetická efektivita a náročnost zdravotnických zařízení druhořadá. Na prvním místě musí být v první řadě péče o pacienta. Mít však možnost rychle odhalovat plýtvání a motivovat jednotlivá pracoviště k úsporám ocení jistě každý provozovatel zdravotnického zařízení

Chytrá města a krajské samosprávy

Enectiva jako nástroj energetického managementu dokáže sledovat parametry energetické efektivity a náklady na energie bez ohledu na lokalitu. V jedná aplikaci tak můžete sledovat náklady na všechny energie v rámci obce, města,okresu či kraje. Stejně tak monitorovat výsledky úsporných projektů.

Bytové domy

U bytových domů poskytujeme monitoring spotřeb jednotlivým bytům. Ty mohou kontrolovat své spotřeby s ohledem na výši záloh či sledovat svoji spotřebu v porovnání s průměrem celého domu nebo ostatních sousedů. Energetická data jsou vždy k dispozici pro kontrolu i následné vyúčtování energií.

Obchodní centra a Business parky

Vyúčtování energií nájemníkům lze s aplikací Enectiva plně automatizovat a odpadá zdlouhavá a na chyby náchylná administrativní práce. Odečty měřidel které technikům zabraly i několik dní jsou již také minulostí a navíc odhalíte plýtvání ve společných prostorách nebo případné poruchy technologií.

Počítadlo počtu průchodů

Pokud provozujete obchod, obchodní řetězec, restauraci nebo úřad, jistě vám přijde vhod náš monitoring a počítadlo průchodů počtu osob. Díky informaci o počtu návštěvníků posléze můžete optimalizovat pracovní směny, vyhodnocovat reklamní kampaně a sledovat konverzení faktor mezi prodejem a počtem návštěvníků

Úsporné projekty

Realizuje úsporný projekt nebo EPC projekt a potřebujete sledovat jeho výsledky? Vyzkoušejte on-line monitoring energií Enectiva a jeho funkci automatické analýzy úsporných opatření. Enectiva monitoruje a automaticky reportuje dosažené měsíční úspory, sleduje cash-flow projektu a provádí predikci výsledků do dalších let.

Hotely

U hotelů a ubytovacích zařízení je nejdůležitější jejich obsazenost. Pohodlí hostů bude také vždy upřednostněno před energetickou náročností, ale i tak hotely skýtají prostor pro využití on-line energetického managementu, díky kterému lze motivovat zaměstanance k šetrnému chování a odhalování plýtvání včas.

Veřejné osvětlení měst a obcí

Enectiva dokáže monitorovat energie i na jednotlivých technologiích. Jednou z často sledovaných je veřejné osvětlení v městech a obcích. Díky monitoringu můžete sledovat náklady i spotřeby všech odběrných míst, automaticky vyhodnocovat přínosy nových zdrojů osvětlení např. LED či sledovat vliv regulace na spotřebu.

Dodavatelé a distributoři

Platforma Enectiva je na úrovni sběru energetických dat, jejich zpracování a následně analytiky široce uplatnitelná pro potřeby dodavatelů a distributorů energií. Využití nachází u distributorů elektřiny, vody, tepla, plynu ale i jednotlivých obchodníků s těmito komoditami.