průmyslové budovy

Snižujeme energetickou náročnost průmyslu

Soustřeďte se na svoji hlavní činnost a starost o energetickou efektivitu přenechejte naší aplikaci. Snižujeme náklady, automatizujeme technologie a hlídáme uhlíkovou stopu.

Zkusit demo
Sklady, distribuční a logistická centra

Skladujte zboží, my šetříme energii

Sklady a distribuční budovy jsou velké budovy pro uskladnění a distribuci rozličných produktů. Energii v tomto typu budov spotřebovávajípředevším osvětlení a kontrola správně nastavené teploty (topení, chlazení…) pro uchování produktu. Enectiva pomáhá k dosažení efektivní správy budov a úspor.

Sledujte teplotu i vlhkost

Sledování, kontrola a benchmarking energií pro každodenní činnost jsou nejsilnějšími nástroji pro snížení plýtvání energiemi.

Doba otevření vrat

Zkrácení délky otevření vrat dává možnost snížit náklady na vytápění a manažerům sledovat délku nakládky i vykládky.

Náklady i uhlíková stopa

Vše co v aplikaci vidíte lze zobrazit v energetických jednotkách, peněžních či v ekvivalentu množství CO2.

Výrobní haly, továrny

Jsme parťákem pro všechny dobré hospodáře

Ve výrobních halách je každoročně spotřebováno obrovské množství energie. Enectiva pomáhá výrobcům jakékoli velikosti, aby vylepšili svoji energetickou bilanci a ušetřili peníze. Plně automatizujeme činnosti související s energetickým managementem. S Enectivou se výrobci učí, jak se lépe rozhodovat v oblasti energetického managementu.

Monitoring

S Enectivou monitorujete spotřebu energií, teplot, vlhkostí i délky otevření vrat. Automatická upozornění odešlou mail nebo SMS při dosažení kritické spotřeby.

Reporting

Pokud provádíte jakýkoli úsporný projekt na svojí budově (ať už se jedná o nové osvětlení nebo fotovoltaickou elektrárnu), budeme Vaším spolehlivým partnerem.

Měření a regulace

Monitoring energií otevře oči, ale bez rychlé akce úspor nedosáhnete. Propojujeme oba z těchto světů pro maximalizaci úspor.

Reference

Adient podrobně sleduje spotřebu energie s Enectivou

Adient je americká společnost a největším globálním dodavatelem automobilových sedadel. Ve své pobočce v České republice se rozhodli pro nasazení našeho systému pro energetický monitoring, parametrů vnitřního mikroklima a následně řízení rezervované kapacity.


Problém byl jasný: ve výrobních halách byly měřidla umístěny jen na hlavních distribučních měřidlech, ale už nebylo možné analyzovat, kolik elektřiny, která část výrobního areálu spotřebuje. Na fakturách se objevovala souhrnná částka pouze za celou halu. Absolutní částky ale poskytují dostatek informací pro odpověď na otázky: proč platíme zrovna tolik a kde bychom mohli ušetřit?


Enectiva tým nainstaloval podružná měřidla na jednotlivé dílčí spotřebiče, čímž byl vytvořen kompletní systém měření elektřiny, plynu a vody, který upozorní na případný únik či neefektivitu. Přidali jsme i bezdrátové senzory vlhkosti a teploty na hale. Navíc jsme zavedli monitoring délky otevření průmyslových vrat - při příliš dlouhém otevření, kdy může unikat například teplo, se spustí alarm, upozorňující pověřené osoby.

Datová centra

Efektivní datová centra s aktivním chlazením

Nároky na výpočetní kapacitu se rok od roku zvyšují, což klade velké nároky na servery a spotřebu energie v nich. Společně s rostoucí kapacitou samozřejmě roste i množství spotřebovaných energií, zejména kvůli specializovanému systému chlazení a ostatních HVAC technologiím. Spotřeba energií se stává klíčovým faktorem ovlivňující činnost datových center. Snížení uhlíkové stopy a snížení spotřeby energie při zachování stejně dobrého výkonu je velkou výzvou. Energie řešíme bez kompromisů.

Senzory chlazení

Klíčová technologie datových center vyžaduje neustálý dohled. Podpoříme to i automatickými reporty.

Alarmy a upozornění

Nastavte s Enectivou limit spotřeby - po jeho překročení obdržíte upozornění pro plnou kontrolu spotřeby energií. Ušetřete energie pro lepší výkon a nižší náklady.

Environmentální hledisko

Sledujte svoji uhlíkovou stopu dle ISO 14064 nebo ISO 14067 automatizovaně s podrobnou analýzou.

Přemýšlíte o snížení energetické náročnosti?