technologie

Řídíme a monitorujeme i dílčí technologie

Nejen celé budovy, ale i dílčí technologické celky či jednotlivé technologie můžete mít pod dohledem díky naší aplikaci.

Zkusit demo
Systémy vzduchotechniky, vytápění a chlazení

Příležitost zefektivnit TZB systémy

Energetická efektivita představuje dnes velkou výzvu pro společnosti všech odvětví. Systémy HVAC (Heating, Ventilating, Air-Conditioning) mají velký podíl na celkové spotřebě a předpokládá se další růst. Manažeři se snaží pomocí úsporných projektů snížit spotřebu. Enectiva pomáhá manažerům najít a využít příležitosti pro úspory.

Automatická upozornění

V případě poruchy nebo problému vzduchotechniky, vytápění či chlazení vás Enectiva automaticky upozorní.

Šetřete peníze a energie

Enectivu je možné propojit s již existujícími systémy měření a regulace za účelem sledování a řízení technologií pro efektivní správu budov.

Propojení s MaR

S Enectivou šetříte energii i peníze efektivním využíváním technologií. To má dopad i na nižší uhlíkovou stopu.

Fotovoltaické elektrárny

Získejte maximum ze sluneční energie

Fotovoltaická elektrárna je ekologickým a čistým způsobem výroby elektrické energie přímo ze slunce. Avšak ani fotovoltaická elektrárna není naprosto samostatná, musí být udržována. Enectiva zjednodušuje správu a údržbu fotovoltaických elektráren.

Detekce poruch

Komplexní systém fotovoltaické elektrárny může čas od času podlehnout poruchám. Enectiva účinně detekuje poruchy, aby zajistila její vysokou efektivitu.

Předvídání výkyvů výkonu

Výkon fotovoltaické elektrárny se liší v závislosti na ročním období a počasí. Enectiva je schopná předvídat tyto výkyvy.

Enectiva vyhodnocuje výkon

S Enectivou můžete sledovat a vyhodnocovat výkon fotovoltaické elektrárny a řídit elektrárnu pohodlněji.

Reference

Fotovoltaická elektrárna Neonka - dohled i řízení fotovoltaické elektrárny z jedné aplikace

NEONKA s.r.o., provozovatele velkých fotovoltaických parků v České republice, oslovila předchozí pozitivní zkušenost v regionu, reference od jiného klienta a možnost dovývoje vlastních funkcí.


Enectiva v těchto fotovoltaických elektrárnách (FVE) vyřešila hned několik problémů naráz: monitoring vyrobené elektrické energie a monitorování technických parametrů střídačů a konečně vzdálená kontrola (nejen) v případě výpadku. Při eventuálním výpadku Enectiva automaticky upozorní provozovatele a zajistí opětovné připojení elektrárny, čímž provozovateli ušetří nejen dojíždění ke konkrétní elektrárně, ale i peníze, o které by jinak přišel v případě odpojení od sítě.


Tým Enectiva nainstaloval monitoring na hlavní čtyřkvadrantní elektroměr a podružný elektroměr měřící spotřebu technologie FVE, PLC controller Unipi, který zajišťuje dohled a automatizované řízení provozu FVE. Pro zachování kontroly nad FVE i při výpadku hlavního internetového připojení jsme nainstalovali i záložní GSM router.


Vyřešili jsme i problém s napojením monitoringu střídačů. Ve fotovoltaické elektrárně byl totiž použitý starší typ střídačů a bylo tedy nutné integrovat jejich proprietární protokol.

Chcete řídit vzdáleně svoji technologii?