Vítejte na našem blogu!

Opatření na úsporu energie – co můžete udělat

Ať už chcete ušetřit energii v průmyslovém parku, v kanceláři nebo obytných budovách, máme pro vás řešení. Jak bylo zmíněno v našem předchozím článku, každý může přispět ke snižování spotřeby plynu a úspoře energie jako celku. V době krize, klimatických změn a válek je každý krok směrem k úsporám cenný. Avšak může se to znát složité - proto jsme vytvořili následující seznam opatření, ze kterého můžete čerpat. Doufáme, že pro vás bude užitečný, ať už se jedná o velké průmyslové komplexy, kanceláře nebo jeden rodinný dům.
Více

Úsporná opatření v době války: můžeme odstavit ruský plyn?

Se zvyšujícím se napětím mezi Evropou a Ruskem v posledních měsících přišel bezprecedentní nárůst sankcí vůči Ruské federaci. Rusko se stalo zemí s nejvyššími sankcemi na světě, což významně ovlivnilo obchod. Není tajemstvím, že Evropa využívá ruský plyn a Rusko z této směny ekomicky profituje. V diskuzi o sankcích je ruský plyn ústředním bodem veřejné a politické debaty a v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu je na stole otázka jeho úplného odstavení.
Více

Termostatické hlavice: inteligentní regulátor pro inteligentní řízení energií

Roční období, povětrnostní podmínky, typ objektu, existují desítky důvodů pro kolísání teplot. Pro efektivní a správné fungování je nezbytné, aby se systémy vytápění a chlazení vypořádaly s každodenními výkyvy. Cenově nejefektivnějším způsobem jak se vypořádat s výkyvy, je použití inteligentního zařízení jako jsou termostatické hlavice. Ty komunikují na základě technologie LoraWan (v angličtině). Chytrá termostatická hlavice umožňuje kontrolu a regulaci teploty i vlhkosti na dálku. Hlavici lze snadno ovládat online nebo jako za starých dobrých časů pouhým otočením.
Více

Jak pracovat používat naše energetické nástěnky?

Co to jsou energetické nástěnky? Nástěnky, které můžete také znát pod anglickým názvem „dashboards“, jsou užitečným nástrojem, pomocí kterého si můžete zobrazit všechna potřebná data a grafy na jediné úvodní stránce! Pomocí našeho dashboardu můžete na jednom místě sledovat veškerou spotřebu energie, ať už jde o elektřinu, vodu, plyn, či dokonce i uhlíkovou stopu. K dashboardům se dostanete po přihlášení do aplikace Enectiva nebo kliknutím na svůj profilový obrázek. Dashboardy jsou místem, kde se zobrazují vaše vybrané grafy, které si přejete vidět na úvodní stránce, přičemž dashboardy jsou vždy přiřazeny jednotlivým uživatelům, tudíž každý uživatel aplikace Enectiva může mít jiný, jedinečný dashboard.
Více

Monitoring uhlíkové stopy - Scope 1 a 2

Legislativa, veřejnost, ale i snaha o udržitelné chování firem vzbudila vlnu zájmu o stanovení uhlíkové stopy produktů i celých společností. Základním dokumenty pro takový výpočet jsou ISO 14064 (uhlíková stopa společnosti), ISO 14067 (uhlíková stopa produktu) a v neposlední řadě GHG protokol (Green House Gases protocol). Platforma Enectiva plně pokrývá požadavky na monitoring a reporting uhlíkové stopy v rámci společnosti v rozsahu Scope 1 a Scope 2. Scope 1 - Přímé emise, které vznikají z vlastních zdrojů v rámci společnosti.
Více