technologie & bezpečnost

Bezpečný a spolehlivý nástroj

Široké možnosti integrace s hardwarem různých výrobců při zachování maximální bezpečnosti vašich dat.

Zkusit demo
bezpečnost

Bezpečí vašich dat je naše priorita

Provoz pouze v certifikovaných datacentrech dle ISO 27001 a fyzické bezpečnosti dle TIER III a garantovanou dostupnosti 99,99 %. Interní předpisy nastaveny dle CIS (Centre of Internet Security), a pravidelná aktualizace procesů týkající se datové bezpečnosti.

Pravidelné zálohy

Zálohu veškerých vašich dat provádíme jednou denně a v pravidelných intervalech je testována obnova ze zálohy.

Režim vysoké dostupnosti

V případě výpadku některého z našich serverů přebírá automaticky jeho činnost redundantní záloha. Má na to přesně 60 vteřin.

Hardwarová nezávislost

Vždy ten nejlepší hardware v poměru ceny a výkonu

Svoboda při výběru HW pro vaše projekty energetického managementu je velkou výhodou, kterou oceňuje mnoho klientů. Spolupracujeme s výrobci měřidel a jednotlivých prvků infrastruktury a to jak lokálními, tak těmi s globální působností a stále integrujeme nové.

Standardní protokoly

Používáme běžně dostupné protokoly M-Bus, Modbus, Wireless M-bus, Bacnet, Zigbee, MQTT a mnoho dalších.

Ad-Hoc Integrace

Máte váš vlastní preferovaný hardware? Pro náš tým není problém zaintegrovat pod naši platformu i nové typy.

Certifikace HW

Pokud jste výrobcem hardwaru a chcete začlenit váš produkt do našeho portfolia, spojte se s námi a domluvíme integrační testy.

Internet věcí

Podpora IoT technologií

Pracujeme se všemi aktuálně dostupnými technologiemi IoT: Sigfox, LoRa i NB IoT.

Technologie Sigfox

Sigfox v různých specifikacích (RC2, RC4) je zajímavá volba pro řešení monitoringu a shromažďování energetických i senzorových dat. Nevýhodou může být slabá propustnost signálu z míst pod povrchem. Používá technologii ultra-narrowband a má široké pokrytí napříč kontinenty.

Technologie LoRa

LoRa se používá stále častěji a nejen v projektech monitoringu. Umožňuje obousměrnou komunikaci a je možné ji využít i pro řízení. Bezlicenční pásmo a vysoký odstup signálu od šumu umožňuje dosáhnout dostatečných dosahů. Je možné využít veřejných sítí nebo si postavit svoji vlastní LoRa síť.

NB IoT

Zajišťuje vysoce propustné, bezpečné a spolehlivé propojení zařízení, které se jednoduše nasadí do sítě. Velkými benefity jsou nízké náklady na hardware a předplatné, navíc NB IoT zaručuje dlouhou životnost baterií (až 10 let).

Enectiva REST API

Propojte Enectivu snadno s vašimi systémy přes API

Enectiva REST API Librarian umožňuje všem využívat funkcionalitu systému Enectiva aniž byste museli instalovat příslušný hardware na automatický sběr dat z měřidel. Díky API můžete integrovat Enectivu s vašimi firemními systémy, účetním systémy, webem či systémy měření a regulace (MaR). V současnosti je plně k dispozici API pro zasílání energetických odečtů a vlastních datových řad (např. údajů z meteostanice).

Příklady použití

…se systémy MaR

Systémy měření a regulace mohou zasílat odečty z měřidel přímo na Enectiva servery. Tímto způsobem lze Enectivu taktéž integrovat i s jinými výrobci harwarových zařízení, která zajišťují odečty měřidel.

…s účetním systémem

Náklady z faktur za energie mohou být zasílány přímo do Enectivy a ta je následně využívá pro statistiky související s energetickým managementem. Již nemusíte zadávat tyto údaje pouze ručně, ale proces lze plně automatizovat.

…s firemními ERP systémy

Stejně jako s účetním SW lze Enectivu integrovat i s ostatními firemními systémy. Enectiva pak dokáže v rámci energetického managementu zpracovávat údaje o výrobě, obsazenosti, prodeji a další parametry, které jsou podstatné pro jakýkoli energetický benchmarking.

…s vlastní meteostanicí

Pokud chcete aby vaše meteodata odpovídala přesně vaší nemovitosti, můžete vaši meteostanici propojit přímo s Enectiva serverem — zasílat data o teplotě a ta mít následně propojena s Vašim účtem a statistikami spotřeb plynu či tepla.

machine learning a ai

Pokročilá analytika vašich dat

Každou hodinu zpracujeme přes 10 000 odečtů z měřidel energií i senzorů. Takový tok dat přímo vybízí k nasazení pokročilých technologií pro jejich zpracování. Ať již se jedná o strojové učení nebo prvky umělé inteligence, vše má jeden cíl: odhalovat plýtvání ještě rychleji a provozovat vaše technologie ještě efektivněji.

Nechte naši technologii pracovat za vás.